نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر :

فضای مجازی فرصت مطالعه مفید و کتابخوانی را از جوانان گرفته است

تاریخ: 19.10.96
موضوع: اخبار کشور
نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال احمر، کسب معرفت و دانش را لازمه پیشرفت جوامع اسلامی دانست و گفت: رشد علمی، بصیرت و بینش مسلمانان نقطه قوت جهان اسلام است و موجب تحقق وعده های پیروزی حق علیه باطل خواهد شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی در جمع مدیران و کارکنان این جمعیت با اشاره به وظیفه خطیر مسلمانان در حفاظت از دین مبین اسلام، افزود: همه افراد جامعه اسلامی مسئول حفظ نظام، انقلاب اسلامی، دین و امت اسلام هستند و در این مسیر نه تنها باید از مرزهای جامعه اسلامی بلکه از مرزهای عقیدتی، انقلابی نیز مرزبانی کنند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بهره گیری از صحیفه سجادیه گفت: امام سجاد(ع) در دعای بیست و هفتم این صحیفه بعد از ذکر صلوات، مرزبانان جهان اسلام را دعا کرده تا با دانش، معرفت، بصیرت، همت، تلاش و غیرتشان از تمامیت مرزهای جامعه اسلامی پاسداری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با تاکید بر لزوم شناخت عمیق کتاب لبریز از معارف و آموزه های والای صحیفه سجادیه، افزود: بیان سه نکته علم، معرفت و بصیرت در یک فراز از این نیایش نشان دهنده میزان اهمیت رشد مفاهیم آنها در فرهنگ دنیای اسلام و مسلمانان است که باید در جهت رشد و ترقی جامعه بزرگ اسلام از مفاهیم عمیق آنان اطلاع داشت.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در همین زمینه ادامه داد: علم، آگاهی یافتن به ندانسته هاست و به کلیت ها اشاره دارد؛ حال آنکه معرفت، دستیابی به جزئیات حقایق عالم و درک تصورات کامل از آن است و بر هر فرد مسلمانی واجب است که نسبت به اطراف خود علم و معرفت داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی، بصیرت به معنای دانایی، هوشیاری، بذل توجه و دقت در امور را نقطه تعالی رشد فرهنگی مسلمانان دانست و افزود: این امر مستلزم دستیابی به علم و معرفت نسبت به دین و جامعه است و زمانی که مسلمانان با بصیرت قدم در راه حفاظت از جامعه ی اسلامی بردارند قطعا فتنه دشمنان در نطفه خفه شده و راه ترقی و تعالی و رفع مشکلات هموار می شود.

نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال احمر، با تاکید بر محوریت نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی افزود: در این نامه معظم له به جوانان اروپایی توصیه فرمودند اسلام را از دریچه خود اسلام بشناسید و کتاب های منتشر شده در این زمینه از دانشمندان اسلامی را مطالعه کنید تا آگاهی و بصیرت درست را به دست آورید.

حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه به گسترش فعالیتهای جوانان در شبکه های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: متاسفانه این مسئله موجب شده تا میزان سرانه مطالعه کتاب در کشور بسیار کاهش یافته و کتاب در جامعه اسلامی ما کمرنگ شده و کتابفروشی های با قدمتی چندین ساله، به تعطیلی کشانده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشتازی مسلمانان در دستیابی به علم و دانش در قرون گذشته خاطر نشان کرد: اروپایی ها نیز پیشرفت خود را مدیون مسلمانان و جهان اسلام هستند؛ چرا که اساس این موضوع با مطالعه کتابهایی همچون تاریخ اندلس و دانش مسلمین به خوبی قابل درک خواهد بود.

نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال احمر، کسب معرفت و دانش را لازمه پیشرفت جوامع اسلامی دانست و گفت: رشد علمی، بصیرت و بینش مسلمانان نقطه قوت جهان اسلام است و موجب تحقق وعده های پیروزی حق علیه باطل خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی بخش پایانی سخنان خود را به تاکید تعالیم اسلام بر بشردوستی اختصاص داد و گفت: همانگونه که در آیات، روایات و احادیث مشاهده می شود؛ پیامبران و ائمه اطهار همواره حفظ کرامت بشری را به دور از هر رنگ و نژاد و زبانی در صدر تعالیم خود قرار داده اند.

 

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 12
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران