اجرای مرحله نهم و دهم طرح ملی خادم در مازندران با موضوع«برنامه تخلیه منزل در شرایط اضطراری و کمک به افراد آسیب پذیر»

تاریخ: 09.10.96
موضوع: اخبار استان / اخبار معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره پایان مرحله نهم و دهم طرح خادم، از مراجعه تیمهای آموزشی این طرح ملی به منازل 10 هزار 297خانوار مازندرانی خبرداد.

اجرای مرحله نهم و دهم طرح ملی خادم در مازندران با موضوع«برنامه تخلیه منزل در شرایط اضطراری و کمک به افراد آسیب پذیر»

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران دکتر مجتبی اکبری گفت: در راستای اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) تا کنون 10 مرحله با موفقیت در استان اجرا شد که تیمهای داوطلب خادم با مراجعه به منازل بیش از ده هزار خانواده در شهرهای مختلف استان  به ارائه آموزشهای امدادی پرداختند.

وی با اشاره به فعالیت نزدیک به 197تیم داوطلب خادم در مرحله نهم و دهم افزود: موضوع ارائه شده در این مراحل  «برنامه تخلیه منزل در شرایط اضطراری و کمک به افراد آسیب پذیر» بوده است. دکتراکبری  با اشاره به اینکه هرمرحله طرح خادم با موضوع خاصی اجرا می شودگفت:  طرح ملی «خـانواده آماده در مـخاطرات» یا جنبش «خادم»، یک تلاش دسته‌جمعی است برای آموزش خانواده‌های ایرانی، برای اینکه بتوانند در برابر مخاطراتی که آنها را تهدید می‌کند، آماده شوند. وی افزود: برای افزایش تاب آوری جامعه که همان تقویت قدرت جامعه برای بازگشت به وضع عادی پس از وقوع مخاطرات است، ارائه آموزش های همگانی مؤثر ضروری است.

دکتر اکبری گفت: شعار محوری و اختصاصی ما هم در استان مازندران «من خانواده ام را دوست دارم» است و در قالب این طرح که هم اکنون در مناطق مختلف استان در دست اجراست رابطین و داوطلبان خادم آموزش دیده و مجرب جمعیت هلال احمر به منازل شهروندان مراجعه نموده و اطلاعات تدوین شده امدادی را در قالب بسته آموزشی کوتاه مدت و فشرده به اعضای خانوار ارائه می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: مراجعه به در منازل خانوارها توسط داوطلبان و امدادگران هلال احمر در12 مرحله انجام می شود و در هر مرحله آموزش های کوتاه  و کاربردی با موضوع خود امدادی و دگر امدادی به مدت 5 تا 10 دقیقه  ارائه می شود.

دکتر اکبری گفت: آنچه مهم است همکاری و تعامل شهروندان با عوامل جمعیت هلال احمر که درواقع تسهیل گران این فرآیند ملی و مهم هستند، شرط موثر موفقیت این برنامه است و از تمامی خانواده ها می خواهیم با نیروهای جمعیت هلال احمر استان همکاری کنند.

 

نویسنده: ravabet2
نظرات: 0
بازدید: 45
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران