خادمین طرح های نوروزی هلال احمر مازندران تجلیل شدند/اعزام 73 نفر به کربلای معلی

تاریخ: 19.02.97
موضوع: اخبار ویژه / اخبار استان / اخبار معاونت امداد و نجات / اخبار معاونت امور جوانان / اخبار معاونت داوطلبان / اخبار معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
آیین تجلیل از خادمان طرحهای نوروزی جمعیت هلال احمراستان مازندران با حضور مهندس علی نبیان معاون عمرانی استاندار برگزارشد.

خادمین طرح های نوروزی هلال احمر مازندران تجلیل شدند/اعزام 73 نفر به کربلای معلی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران دراین مراسم مهندس نبیان در سخنانی با تقدیر از خدمات مجموعه هلال احمراستان در تمام طول سال به ویژه در طرح های نوروزی گفت: حقیقت غیرقابل انکار این است که لباس هلال احمر نماد آرامش است.

مهندس  نبیان با تاکید براینکه ارزش خدمات هلال احمر قابل توصیف نیست تصریح کرد:اعضای جمعیت هلال احمر در بهترین ایام سال یعنی عید نوروز در حالیکه همه مردم در کنار خانواده هایشان هستند سرگرم خدمت به همنوعان هستند و این خدمت بشردوستانه با هیچ کلماتی قابل تقدیر نیست.

مهندس نبیان با اشاره به برنامه های جدید و موثر هلال احمر مازندران درایام نوروز گفت: اجرای جنگ شادی که فضای مفرح و دل انگیزی را برای گردشگران و مسافرین ایجاد نمود از برنامه فاخری بود که به عنوان یک تجربه خوب باید حفظ شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران  ،مهارت هلال احمری ها را در انجام فعالیتهای تیمی بسیار ارزشمند و ممتاز برشمرد و گفت: این تجربیات ارزشمند باید به سایر دستگاههای اجرایی تسریع یابد. وی در پایان از مدیریت شایسته دکتراکبری مدیرعامل هلال احمر استان و خدمات اعضای این سازمان مردم نهاد تجلیل کرد.

در ابتدای این مراسم دکتر مجتبی اکبری مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران نیز در سخنانی با تقدیر از خادمین طرحهای نوروزی هلال احمراستان گفت:خدمات جمعیت هلال احمر حاصل همکاری،هم افزایی و تعامل مثبت و موثر همه آحاد جامعه است.

وی افزود:هلال احمر مازندران در طول 3سال گذشته تجربیات ارزشمندی را در مقوله خدمات داوطلبانه و ترویج روحیه داوطلبی رقم زده است که برآیند آن رشد و توسعه چشمگیر فعالیتها و خدمات داوطلبانه بوده است.

دکتراکبری با تاکید براینکه ماهیت خدمات هلال احمر اقتضا می کند که این سازمان در فرایند خدمت رسانی با لایه های مختلف اجتماع تعامل داشته باشد تصریح کرد:پویایی و تنوع ،ارتباطات کارآمد و مقایسه با چشم اندازی بلندتر و متعالی از جمله راهبردهای ما در توسعه و ترویج خدمات هلال احمر به ویژه ظرفیتهای داوطلبی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران توسعه و گسترش فعالیتهای داوطلبی را موجب کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه دانست و گفت:فعالیت در حوزه داوطلبی با نظام دستمزد سازگاری ندارد بلکه خدمات داوطلبانه متاثر از روحیه نوع دوستی و رضایت قلبی است.

دکتراکبری با تاکید براینکه استان مازندران دارای ظرفیت بی نظیری در حوزه داوطلبی است گفت:اگر می خواهیم از این ظرفیت عظیم به درستی و بصورت شایسته استفاده نماییم  باید برای تمامی اوقات فراغت اقشاز مختلف جامعه برنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت شاخص ما در هلال احمر امدادونجات است گفت: اصول جمعیت هلال احمر بر خدمات داوطلبانه تمرکزیافته است و ترویج و توسعه این رویکرد باید همواره در دستور کار ما قرار داشته باشد.وی با اشاره به اینکه مازندران به حداقل 3هزار امدادگرونجاتگر نیاز دارد گفت: آنچه ما در سیاستگذاری ها مدنظر داریم آینده نگری و پاسخ به همه نیازهای مردم در تمامی شرایط است .وی تصریح کرد: به موجب این سیاست ما باید خود را برای پاسخگویی به همه نیازهای امدادی شهروندان با اولویت  شرایط بحران آماده نماییم. وی افزود: مازندران استان معین کلانشهر تهران است و یکی از برنامه های مهم ما ارتقای توانمندیهای عملیاتی در شرایط وقوع حوادث بزرگ است.

درپایان این مراسم از شماری از خادمین طرحهای نوروزی هلال احمر استان با اهداء لوح سپاس و تندیس تجلیل شد و 73 نفر از نجاتگران ،جوانان ، داوطلبان  و کارکنان هلال احمراستان به قید قرعه برای تشرف به زیارت کربلای معلی انتخاب شدند.گفتنی است 72 نفر از منتخبین به نیت 72 یاروفادار امام حسین  (ع) و یک نفر نیز به نیت سید الشهداء (ع) انتخاب شدند.

 

نویسنده: ravabet2
نظرات: 0
بازدید: 3577
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران