نجات یکهزار غریق در ساحل مازندران/ارائه خدمات درمان سرپایی به 7هزارنفر

تاریخ: 09.06.98
موضوع: اخبار ویژه / اخبار استان / اخبار شهرستانها / اخبار معاونت امداد و نجات
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نجات هزار و 141غریق در ساحل مازندران خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نجات هزار و 141غریق در ساحل مازندران خبر داد. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران دکتر مجتبی اکبری با اعلام استقرار بیش از یک‌هزار نجاتگر و ناجی غریق در 400 نقطه پرخطر ساحل استان گفت: تیم‌های امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در خرداد ماه سال جاری تا پایان مرداد ماه موفق شدند یکهزار و 141غریق را از امواج مرگبار خزر نجات دهند.

وی با اشاره به انتقال 63نفر به مراکزدرمانی افزود: در همین مدت 7هزار نفر نیز با مراجعه به پایگاه‌ها و پست های امداد و نجات ساحلی هلال احمر مازندران از خدمات حضوری و درمان سرپایی برخوردار شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران را مهمترین برنامه عملیاتی هلال احمر استان در تابستان 98 برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی منطقه عملیاتی در سواحل مازندران و حدود400 نقطه حادثه‌خیز در طول 400کیلومتر ساحل استان ، تیم‌های نجات غریق و امداد ثابت و سیار موتوری برای امدادونجات و هشدار و پیشگری در نقاط پرخطر ساحل مازندران مستقر شده‌اند که این عملیات در حقیقت یکی از بزرگترین و مهمترین عملیاتهای امدادی در سطح کشور است که با مدیریت جمعیت هلال‌احمر استان، برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است.

دکتراکبری گفت: به منظور اجرای عملیات کاهش غریق در سواحل استان که از اوائل خرداد ماه سال جاری اجرایی شده است بیش از یکهزار نفر نجاتگر و ناجی غریق با بکارگیری انواع تجهیزات پیشرفته اعم از آمبولانس، موتورسیکلت، قایق نجات، جت اسکی، خودروهای نجات و خودروی پشتیبانی مشارکت فعال دارند. وی همچنین با اشاره به کاهش 20 درصدی تلفات جانی در سواحل مازندران در سال گذشته ، گفت: امسال با توجه به تجربیات گذشته در جهت به حداقل رساندن مغروقین حرکت می کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه فرصت دوباره زندگی به نجات یافتگان حوادث و سوانح مختلف به ویژه مغروقین در ساحل مازندران، محور تمامی اقدامات جمعیت هلال احمر در اجرای طرح امدادونجات ساحلی است افزود: در حال حاضر تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

دکتر اکبری با اشاره به تعطیلات تابستان و ورود شمار کثیری از مسافرین به استان و نوار ساحلی استان مازندران خاطرنشان کرد: درخواست موکد ما از همه هموطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق پر خطر خودداری نمایند.

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 34
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران