امدادرسانی به حوادث جاده‌ای ، دغدغه اصلی هلال احمر مازندران

تاریخ: 08.10.98
موضوع: اخبار ویژه / اخبار استان / اخبار شهرستانها / اخبار معاونت ها / اخبار معاونت امداد و نجات
مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران گفت: حوادث جاده‌ای بیشترین بخش ماموریت‌های این نهاد امدادی را در ۹ ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران «دکترمجتبی اکبری» افزود: در ۹ ماهه امسال هلال احمر مازندران در مجموع بیش از 6هزار ماموریت امدادی انجام داده است که از این تعداد یکهزار و ۳۹۷ مورد مربوط به امدادرسانی به حوادث جاده‌ای بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران گفت: حوادث جاده‌ای  بیشترین بخش ماموریت‌های این نهاد امدادی را در ۹ ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران «دکترمجتبی اکبری» افزود: در ۹ ماهه امسال هلال احمر مازندران در مجموع بیش از 6هزار ماموریت امدادی انجام داده است که از این تعداد یکهزار و ۳۹۷ مورد مربوط به امدادرسانی به حوادث جاده‌ای بوده است.

وی گفت: امدادرسانی هلال احمر به حوادث جاده‌ای عمدتا مربوط به محورهای اصلی بیرون شهری و مناطقی است که اورژانس قادر به حضور بموقع نبوده و یا نیازمند کمک این نهاد امدادرسان است.

مازندران حدود ۱۱ هزار کیلومتر جاده دارد که حدود چهار هزار کیلومتر آن را جاده های اصلی تشکیل می دهد. جاده های این استان پس از تهران و البرز پرترددترین جاده کشور محسوب می شود و ۶ درصد تردد جاده ای کشور را دارد. سفر سالانه بیش از 20میلیون گردشگر به مازندران سبب می شود تا جاده های اصلی استان همواره با ترافیک بیشتر از حد معمول همراه بوده و شاهد حوادث جاده ای مکرر باشد.

به گفته مدیرعامل هلال احمرمازندران امدادگران این نهاد در ۹ ماهه امسال ۳۱ مورد عملیات مربوط به حادثه برف و کولاک انجام دادند که این آمار عملکرد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 3برابری را نشان می دهد.

یکی از دلایل افزایش ماموریت های مربوط به برف و کولاک ، تجربه پاییز سرد و برفی در سال جاری بود در حالی که پاییز مازندران در سال گذشته شاهد اعتدال هوایی و خشک تر بود. البته بارش برف در اواخر ماه فروردین و اوایل اردیبهشت در برخی مناطق استان هم در افزایش ماموریت های مربوط به برف و کولاک اثرگذار بوده است.

مدیرعامل هلال احمر مازندران همچنین گفت:نجاتگران این جمعیت در ۹ ماهه امسال به ۶۲۸ حادثه شهری ، ۵۳۱ حادثه دریایی و ساحلی ، ۱۹۵ حادثه کوهستان و ۴۱ حادثه سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کرد. وی افزود: امداد رسانی در ۶ حادثه آتش سوزی جنگل و مراتع ، ۲۹ حادثه صنعتی و کارگاهی و سه حادثه ریزش آوار هم در کارنامه عملکرد ۹ این جمعیت در سال جاری ثبت شده است.

به گفته دکتراکبری در این مدت سه هزار و ۲۷۹ نفر با مراجعه به پایگاه‌های امداد و نجات این جمعیت خدمات مورد نیاز درمانی و امدادی را دریافت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران  گفت: ارائه خدمات سرپایی به  ۱۸ هزار و ۱۵۰ نفر و انتقال بیش از ۲ هزار نفر از مصدومان حوادث مختلف به مراکز درمانی هم دراین مدت توسط امدادگران هلال احمر مازندران انجام شد.

به گفته وی عملیات خدمات  امداد رسانی ۹ ماهه جمعیت هلال احمر مازندران در قالب  بیش از ۳۶ هزار نفر روز نجاتگر و امدادگر و با به کارگیری سه هزار دستگاه روز آمبولانس و خودروی امدادی انجام شده است.

وی افزود: هلال احمر مازندران همچنین اعلام کرد که در زمینه انجام عملیات امداد و نجات و نیز پاسخگویی به فوریت های امدادی شهروندان در سه حادثه از ظرفیت بالگرد امدادی استفاده کرده است.

دکتراکبری گفت: این جمعیت که از نظر انجام عملیات‌های امداد و نجات در شمار استان های برتر کشور قرار دارد و دارای  ۵۴ پایگاه و پست ثابت و سیار امداد و نجات درمحورهای مواصلاتی است. ۷۵ پست سیار موتوری، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته امدادی و یک فروند بالگرد امدادی همواره پشتیبان  عملیاتهای امدادی هلال احمر مازندران هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران گفت:  استان مازندران به لحاظ برخورداری از عوارض جغرافیایی، کوهستان و دریا از استان های حادثه خیز به شمار می رود به طوری که در طی سال با مجموعه ای از حوادث طبیعی نظیر زلزله، سیل، آتش سوزی جنگل و حوادث گمشدگی در جنگل، غرق شدگی در سواحل طولانی و همچنین سوانح متعدد جاده ای مواجه است که این وضعیت آماده باش کامل عوامل امدادی هلال احمرمازندران را در تمام طول سال منجرشده است.

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 79
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران