برگ زرین دیگری در کارنامه هلال احمر مازندران/خدمت رسانی به بیش از730 هزار گردشگر نوروزی

تاریخ: 19.01.97
موضوع: اخبار ویژه / اخبار استان / اخبار معاونت امداد و نجات / اخبار معاونت امور جوانان / اخبار معاونت داوطلبان / اخبار معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی
تعطیلات نوروز از آن روزهای ویژه سال است که تمامی دستگاه‌های اجرایی دست به دست هم می‌دهند تا از جهات مختلف مردم با آرامش خاطر و آسایش سفرهای نوروزی خود را انجام دهند. آرامش و آسایشی که در گرو هماهنگی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط است که هر چه بیشتر باشد خدمات دهی به مسافران بیشتر خواهد بود. یکی از این دستگاه‌ها که همواره در خط مقدم خدمات‌رسانی در مواقع حوادث قرار دارد، «جمعیت هلال احمر» است ...

 

برگ زرین دیگری در کارنامه هلال احمر مازندران/خدمت رسانی به بیش از730 هزار گردشگر نوروزی

*گزارش از : کوروش غفاری چراتی

تعطیلات نوروز از آن روزهای ویژه سال است که تمامی دستگاه‌های اجرایی دست به دست هم می‌دهند تا از جهات مختلف مردم با آرامش خاطر و آسایش سفرهای نوروزی خود را انجام دهند. آرامش و آسایشی که در گرو هماهنگی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط است که هر چه بیشتر باشد خدمات دهی به مسافران بیشتر خواهد بود. یکی از این دستگاه‌ها که همواره در خط مقدم خدمات‌رسانی در مواقع حوادث قرار دارد، «جمعیت هلال احمر» است که به خاطر غالب بودن خدمات‌رسانی مردمی و داوطلبانه‌اش محبوبیت دوچندانی در نگاه مردم دارد. اما یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های هلال احمر مازندران، در روزهای تعطیل نوروز است که به دلیل گردشگرپذیر بودن مازندران، حجم بالایی مسافر از نقاط مختلف کشور میهمان این استان سرسبز خواهند بود.

يكي از اقدامات خوب و موثرجمعيت هلال احمر كه همه ساله درآغازين روزهاي سال جديد در قالب طرحي سراسري و با مشارکت گسترده و داوطلبانه همه اعضا اعم از امدادگران و جوانان به اجرا گذشته مي شود، طرح ملی امدادونجات و ایمنی و سلامت مسافران نوروزي است‌كه  با حضور مجموعه‌ي كثيري از امدادگران ، نجاتگران و داوطلبان و جوانان نيك سيرت و پرتلاش عضو هلال احمر اجرايي مي شود و هدف غايي در اين طرح تمهيد شرايطي آرام و ايمن براي مسافران و ميهماناني است كه به استانهاي مختلف سفر مي كنند. هدف اصلي اين طرح که  با استفاده از تمامي امكانات جمعيت هلال احمر به اجرا در آمده است ارائه كمك هاي اوليه و امداد رساني به حادثه ديدگان و مصدومان حوادث مختلف بويژه سوانح رانندگي در محورهاي مواصلاتي و همچنین پاسخگویی به نیازهای اولیه گردشگران و مسافرین نوروزی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران در این باره می گوید: استان سرسبز مازندران كه بواسطه جاذبه هاي منحصر بفرد طبيعي يكي از قطب هاي موثر گردشگري در ايران بزرگ است همه ساله در ايام نوروز ميزبان میلیونها مسافري است كه ازاقصي نقاط ميهن اسلامي به اين استان سرسبزسفرمي‌كنند. دکتر مجتبی اکبری می افزاید: بر اين اساس جمعيت هلال احمر مازندران  همه ساله در راستاي سياست هاي ابلاغي جمعيت مركز با بسيج تمامي امكانات در دو حوزه امداد و نجات و معاونت جوانان و با پشتیبانی و مشارکت معاونت داوطلبان و بهداشت و درمان به استقبال بهار و ميهمانان نوروزي استان مي رود كه تجهیز دهها پایگاه ثابت و پست های سيار نمونه هايي از اقدامات گسترده هلال احمر مازندران است كه با هدف فراهم سازي شرايطي مناسب و مطلوب براي پذيرايي شايسته از ميهمانان نوروزي استان با شعار اختصاصی#مازندران_همیشه_مهربان به اجرا در آمده است. دکتراکبری افزود: امسال جمعيت هلال احمر استان در راستاي اجراي طرح ملي امدادو نجات نوروزي با 54 پايگاه و پست ثابت و سيار امداد ونجات و 50 پایگاه و پست ايمني و سلامت  به ميهمانان ومسافرين نوروزي خدمت رساني نمود تا شرايط مطلوبي را براي آرامش و سفر ايمن در سطح استان فراهم نمايد. مدیرعامل هلال احمر مازندران تصریح کرد: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر 54پایگاه ثابت و سیار ،75پست سيار موتوري ،يك دستگاه اتوبوس آمبولانس پيشرفته امدادي و يك فروند بالگرد امدادي نيز مشاركت داشتند تا به فوريت هاي امدادي ميهمانان نوروزي استان در اسرع وقت پاسخ داده شود.وی گفت: در طرح امدادونجات نوروزي امسال حدود هزار نفر امدادگر ونجاتگرآموزش ديده و360نفراز پرسنل جمعيت استان  حضور فعال داشتند. وی افزود: براي اجراي طرح ملي ايمني و سلامت مسافرين نوروزي نيز علاوه بر 50 پایگاه و پست اختصاصی ،27خيمه نماز،31 فضای دوستدارکودک، 31ايستگاه سلامت و همچنین 31 نمایشگاه عکس و دستاوردهای جوانان مازندران تجهيز شد و بيش از 3هزار نفر از جوانان آموزش ديده عضو جمعيت هلال احمراستان نیز در اجرای این طرح مشاركت داشتند. دکتراکبری گفت: بطورکلی بیش از 13 هزارنفر روز عضو هلال احمردر سطوح مختلف در اجرای طرحهای نوروزی امسال مشارکت داشتند.وی همچنین طراحی روبوت تلگرامی رسام(راهنمای سفر ایمن مازندران) که با استقبال گسترده مسافرین همراه بود، اجرای طرح داوطلبانه اعضای هلال احمر استان با عنوان« یک روز با نوروز» ،طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت دانلود از کافه‌بازار،سامانه ارتباطی 112 ندای امداد، طراحی کمپ‌های مشترک با همکاری اورژانس، پلیس، راهداری، نیروی انتظامی و هلال احمر در شهرستان‌ها و در ورودی شهرها و همچنین تمهید شرایط برای مشارکت نخستین تیم واکنش سریع ادرات (توسن) که با مشارکت شرکت گاز و جمعیت هلال احمر مازندران در سال گذشته تشکیل شد را از دیگر تدابیر امسال هلال احمر استان برای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی اعلام کرد.

 

برگ زرین دیگری در کارنامه هلال احمر مازندران/خدمت رسانی به بیش از730 هزار گردشگر نوروزی

 

*خدمت رسانی به 730 هزارنفر در طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی

دکتراکبری افزود: در طرح امدادونجات نوروزي امسال حدود هزار نفر امدادگر ونجاتگرآموزش ديده و360نفراز پرسنل جمعيت استان  حضور فعال داشتند. وی افزود: بيش از 3هزار نفر از جوانان آموزش ديده عضو جمعيت هلال احمراستان نیز در اجرای طرح  ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی مشاركت داشتند . دکتراکبری گفت: همه توان عملیاتی جمعیت هلال احمر مازندران در اجراي این طرحها بكارگيري شد،تا خدمت رساني به مسافرين و ميهمانان نوروزي استان در كمترين زمان ممكن و با بهترين كيفيت انجام پذيرد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در ادامه از خدمت رسانی این جمعیت به  بیش از 750هزار نفر درقالب طرحهای امدادونجات، ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی،فرشتگان رحمت ،نیابت و خدمات داوطلبانه  خبردادو افزود:از آغاز اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی جمعیت هلال احمر استان در 28اسفند 96 تا روز هفدهم فروردین 97، بیش از730هزارنفر گردشگر نوروزی با مراجعه به پست های ایمنی و سلامت این جمعیت خدمات لازم را دریافت نمودند.وی افزود:در این میان پانزده هزارو 627نفر با مراجعه به ایستگاههای سلامت،یازده هزار و 445نفر با مراجعه به خیمه های نمار،چهارده هزارو 945نفر با مراجعه به فضای دوستدار کودک و چهل و هشت هزار و 983نفر نیز در قالب خدمات گیرندگان طرح سحاب از خدمات هلال احمر استان برخوردار شدند.دکتراکبری همچنین گفت : در مدت اجرای طرح بیش از 631هزار بسته اطلاع رسانی و آموزشی نیز در میان مسافرین و گردشگران توزیع گردید.وی افزود: سرنشینان بیش از 170هزار خودرو نیز با مراجعه به پستهای ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از خدمات موردنیاز برخوردارشدند.

 

برگ زرین دیگری در کارنامه هلال احمر مازندران/خدمت رسانی به بیش از730 هزار گردشگر نوروزی

 

*ارائه خدمات امدادی به حدود 3500گردشگر نوروزی در مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران همچنین از ارائه خدمات امدادی به سه هزار و 448گردشگرنوروزی خبرداد.دکتراکبری گفت: از آغاز اجرای طرح امدادونجات نوروزی جمعیت هلال احمر در 25 اسفند 96 تا هفدهم فروردین 97  ،سه هزار و 448 نفر از خدمات این طرح برخوردار شدند.وی گفت: درطرح امدادونجات نوروزی جمعیت هلال احمر استان ، نجاتگران و امدادگران این جمعیت موفق شدند ضمن انجام 554 عملیات امدادی در نقاط مختلف استان ،خدمات موردنیاز را به سه هزار و 448 آسیب دیده ارائه نمایند.وی گفت:ارائه خدمات امدادی سرپایی به هزارو799 نفر،انتقال 265مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات اسکان اضطراری به 83نفر از جمله این خدمات بوده است.دکتر اکبری گفت: در این عملیاتها بیش از 3هزارنفرروز نجاتگر و امدادگر در قالب 789تیم مجهز امدادی با بکارگیری 360دستگاه خودرو اعم از آمبولانس و خودروهای نجات و پشتیبانی مشارکت داشتند.

 

برگ زرین دیگری در کارنامه هلال احمر مازندران/خدمت رسانی به بیش از730 هزار گردشگر نوروزی

 

*بهره مندی 20هزار مددجو از خدمات طرح فرشتگان رحمت در مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در خصوص اجرای طرح ملی فرشتگان رحمت گفت: حدود 20هزار نفر از مددجویان و خانواده های آسیب پذیر و بی بضاعت از مزایای اجرای طرح ملی فرشگان رحمت در مازندران برخوردار شدند. دکتراکبری افزود: از آغاز اجرای این طرح بیش از شش هزار سبد کالا متشکل از موادغذایی و بهداشتی در قالب طرح ملی فرشتگان رحمت با مشارکت داوطلبان و خیرین عضو هلال احمر مازندران تهیه و در میان مددجویان نیازمند توزیع گردید. وی افزود:ارزش ریالی این سبد ها که با مشارکت بیش از دوهزارو500 نفر از داوطلبان و خیرین تهیه شد نزدیک به  شش میلیاردریال و تعداد افراد بهره ور نیز  حدود 20هزار نفر بوده اند.وی همچنین با اشاره به اجرای طرح نیابت که با هدف تکریم سالمندان اجرا شد گفت: در قالب این طرح نیز بیش از هزارو163 خدمت با مشارکت 507داوطلب ارائه گردید که هزارو216 نفر از سالمندان از مزایای این طرح برخوردار شدند.دکتراکبری همچنین گفت :در اجرای طرح خدمات داوطلبانه نیز 295برنامه با مشارکت 716داوطلب در استان اجرا شد که بیش از چهارهزار نفر از آن بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران با توجه به موقعيت طبيعي و جاذبه هاي بي نظير خدادادي همه ساله در فصول مختلف بويژه در ايام نوروز ميزبان ميهمانان و گردشگران بسياري است گفت: ارائه خدمات مورد نياز مسافرین و گردشگران رسالت خطير همه دستگاههاي اجرايي استان است و جمعيت هلال احمر نيز بر حسب ماموريت ذاتي خويش و بعنوان يكي از اعضاي مهم ستاد تسهيلات سفراستان و رئیس کارگروه امدادونجات و آموزش همگانی  با تمام ظرفيت اجرايي و عملياتي در اين عرصه حضور دارد.

دکتر اکبری افزود: البته خدمات جمعيت هلال احمر تنها منوط به نوروز يا تابستان نيست بلكه واقعيت اين است كه هلال احمر مازندران با توجه به ميزباني هميشگي از ميليون ها گردشگر،در تمام طول سال آماده ارائه خدمات موردنياز به هموطنان است. وی تصریح کرد: نگاهي به نيازهاي روز افزون جوامع انساني به خدمات و كمك هاي اضطراري نشان مي دهد كه نقش و جايگاه جمعيت هلال احمر تا چه ميزان حياتي و نجات بخش است كه البته اين وضعيت مايه مباهات و باعث افتخار همه كساني است كه جمعيت هلال احمر را كانوني براي خدمت رساني بي منت به همنوعان برگزيده اند.

 

برگ زرین دیگری در کارنامه هلال احمر مازندران/خدمت رسانی به بیش از730 هزار گردشگر نوروزی

 

برگ زرین دیگری در کارنامه هلال احمر مازندران/خدمت رسانی به بیش از730 هزار گردشگر نوروزی

 

نویسنده: ravabet2
نظرات: 0
بازدید: 2969
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران