قدردانی معاون اول رئیس جمهور از فعالیت‌های هلال‌احمر در حوادث اخیر کشور

تاریخ: 02.05.96
موضوع: اخبار کشور

قدردانی معاون اول رئیس جمهور از فعالیت‌های هلال‌احمر در حوادث اخیر کشور

اسحاق جهانگیری در نامه ای از خدمات ارزنده و شبانه روزی امدادگران، نجاتگران و داوطلبان هلال احمر در ارائه خدمت به هموطنان قدردانی و تشکر کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به نامه دکتر سید امیرمحسن ضیائی؛ رئیس جمعیت هلال‌احمر در خصوص «گزارش فعالیت‌های انجام شده در حوادث اخیر»، ضمن آرزوی توفیق امدادگران، نجاتگران و جوانانِ داوطلب این جمعیت در راستای ارائه خدمات به حادثه‌دیدگان ، از جمعیت هلال احمر تشکر و قدردانی کرد.

بنابراین گزارش پیش از این دکتر سید امیرمحسن ضیائی، در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهوری، درباره عملکرد جمعیت هلال احمر آورده بود: در مدت اخیر حوادث متعددی در سطح کشور رخ داده که مهم ترین آنها وقوع زمین لرزه 6ریشتری در بخش سفیدسنگ از توابع شهرستان فریمان استان خراسان رضوی در فروردین ماه سال جاری، تغییرات شرایط جوی و بارش شدید باران از 25 فروردین ماه در 7 استان کشور، وقوقع سیل و آبگرفتگی در 124 شهر و روستا، وقوع زمین لرزه 5.7 ریشتری در شهر پیش قلعه از توابع شهرستان مانه و سملقان استان خراسان رضوی در تاریخ 23 اردیبهشت ماه بوده است.

بنابراین گزارش در پی وقوع این حوادث عملیات امدادونجات توسط نیروهای سخت‌کوش جمعیت هلال احمر از همان لحظات اولیه وقوع حادثه آغاز و نسبت به امدادرسانی، اسکان و تغذیه اضطراری 57 هزار و 951 نفر از هموطنان اقدام شد.

حضور 480 تیم و بیش از سه هزار نیروی عملیاتی به منظور امدادرسانی در حوادث اخیر

رئیس جمعیت هلال احمر در این نامه با بیان اینکه برای امدادرسانی به حوادث مذکور 480 تیم و سه هزار و 275 نیروی عملیاتی استفاده شد، تاکید کرد: نیروهای عملیاتی با بکارگیری بیش از 190 دستگاه خودروی عملیاتی و خودروی ارتباطات نسبت به برپایی 18 هزار و 580 دستگاه چادر امدادی برای اسکان اضطراری 57 هزار و 540 تن از هموطنان آسیب دیده در مناطق متاثر از سیل و زلزله اقدام کردند.

به گفته وی این نیروها با توزیع بیش از 260هزار قوطی کنسروجات، 154 هزارو 836 تخته پتو، 24 هزار و 139 تخته موکت، 11 هزار و 117 شعله والور و بخاری برقی و بالغ بر 190تن اقلام خوراکی در قالب سبد غذایی تلاش کردند تا در حد توان از رنج و محنت هموطنان آسیب دیده کاسته شود.

بکارگیری 7 فروند بالگرد امدادی و انجام 112 ساعت عملیات پروازی

دکتر ضیائی درباره فعالیت تیم‌های امدادهوایی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تیم‌های امدادهوایی جمعیت هلال احمر با بکارگیری 7 فروند بالگرد امدادی و انجام 112 ساعت عملیات پروازی نسبت به انتقال 22 تن محموله امدادی به مناطق صعب العبور، 22 مصدوم و 187 نیروی امدادی نقش بسزایی ایفا کردند.

وی با اشاره به مبلغ ریالی اقلام امدادی بکارگیری شده جهت کاهش آلام و رنج آسیب دیدگان از حوادث گفت: 189 میلیارد و 601 میلیون و 600 هزار ریال اقلام امدادی میان متاثران از سیل و آبگرفتگی و زلزله سال جاری توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان به جان باختن دو تن از نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان زنجان در حادثه ریزش دیواره چاه اشاره کرد و یادآور شد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در راه نجات جان هموطنان، جان های بسیاری دادند که نمونه بارز آن جان باختن دو نفر ازنجاتگران حادثه زنجان است که در راه نجات هموطن حادثه دیده، جان خود را تقدیم هدف مقدسشان کردند.

 

نویسنده: modir1
نظرات: 0
بازدید: 1642
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران