با حضور رئیس جمعیت هلال احمر صورت گرفت:

رونمایی از تجهیزات و مراکز جدید درمانی مجتمع هلال ایران/ جایابی پد بالگرد و بیمارستان سیار هلال احمر برای استفاده در بحران های احتمالی/

تاریخ: 15.11.96
موضوع: اخبار کشور
در مراسمی با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، از دستگاه لیزر اگزایمر چشم، دستگاه لیزر پوست، دستگاه دیالیز HDF، مجوز IPD وزارت بهداشت برای ارائه خدمات درمانی به بیماران خارجی و دستگاه دیالیز اهدایی بانک رفاه کارگران در مجمتمع دارویی و درمانی هلال ایران رونمایی شد.

رونمایی از تجهیزات و مراکز جدید درمانی مجتمع هلال ایران/ جایابی پد بالگرد و بیمارستان سیار هلال احمر برای استفاده در بحران های احتمالی/

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس جمعیت هلال احمر در این مراسم با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه صدیقه (س) و همچنین تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، یاد و خاطر پری آگاهی آرش، واقف مجتمع دارویی درمانی هلال ایران را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد که در حوزه ارائه خدمات درمانی به بیماران نیازمند، بیش از پیش از برکات سرشار وقف بهره مند شویم.

دکتر پیوندی با بیان اینکه مجتمع دارویی درمانی هلال ایران از ظرفیت بسیار مناسب و ارزشمندی برای ارائه خدمت رسانی به نیازمندان برخوردار است، افزود: امروز جانمایی پد بالگرد در مجتمع دارویی درمانی هلال، رونمایی از دستگاه لیزر پوست و چشم و ... نشان از عزم هلال احمر برای خدمت به مردم و کاهش آلام بیماران دارد.

وی همچنین به جانمایی بیمارستان سیار هلال احمر در مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران برای برپایی در مواقع حوادث و بحران های احتمالی نیز اشاره کرد و گفت: جمعیت هلال احمر به تمام فضاهای موجود خود به عنوان فضای امداد و نجات در وضعیت اضطراری توجه دارد تا در مواقع لازم بتواند از این فضاها به عنوان مراکز امداد و خدمت رسانی به مردم استفاده کند.

لزوم تدوین طرح مرکز جامع هلال ایران

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به لزوم تدوین طرح مرکز جامع هلال ایران تاکید کرد: با طرح جامع این مجتمع و استفاده از فضای دارویی و درمانی آن می توان پاسخگوی نیازهای هلال احمر و نیازهای مردمی که به مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران مراجعه می کنند، بود.

دکتر پیوندی با اشاره به رونمایی از مجوز IPD مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران، توجه به توریسم سلامت در این مجتمع را برای هلال احمر که به عنوان ارگانی مستقل وظیفه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به توریست های خارجی را برعهده دارد، مهم تلقی کرد و افزود: باید از ظرفیتی که توریسم درمانی در کشور دارد با نگاه علمی و فرهنگی بهره بیشتری ببریم.

وی با بیان اینکه توانمندی و تجربه پزشکان ایرانی در منطقه زبانزد است، خواستار استفاده از این توانمندی برای ارائه خدمات صادقانه به مردم شد و گفت: فضا در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران برای خدمت صادقانه به مردم که از اهداف اصلی هلال احمر است، فراهم است و این فضا به گسترش خدمات هلال احمر در منطقه نیز کمک می کند.

تلاش هلال احمر برای رفع آلام نیازمندان

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران در حوزه خدمات توانبخشی و پاراکلینیکی هم می تواند روز به روز گام های بلندتر و استوارتری بردارد که نه تنها مردم منطقه شرق تهران بلکه مردم سراسر ایران از خدمات این محتمع بهره مند شوند.

دکتر پیوندی افتتاح پروژه های درمانی و رونمایی از دستگاه های جدید ارائه خدمت در مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران را به فال نیک گرفت و تاکید کرد: افتخار ما این است که بتوانیم گوشه ای از نیازهای مردم را برطرف کنیم و با مشارکت و حضور مردم، در جهت رفع نیازهای آنها فعالیت کنیم.

وی یکی از راه های برون رفت از مشکلات هلال احمر و ایفای نقش ارگان امدادی در آینده را منوط به نزدیکی و تعامل بیشتر با مردم دانست و تاکید کرد: برای کمک به مردم و رفع نیازهای آنها باید گام های بلندتری برداریم و مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران می تواند در زمینه ارتقای سلامت جامعه فعالیت شایانی داشته باشد.

لازم به ذکر است رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید از بخش ها و مراکز درمانی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران از انبار اقلام امدادی هلال احمر در این مجتمع و همچنین جایابی پد بالگرد و بیمارستان سیار جمعیت برای استفاده در حوادث و بحران های احتمالی هم دیدن کرد.

 

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 2105
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران