نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در بازدید از نمایشگاه عکس:

ثبت تاریخ و حفظ تجربه ها نوعی خردورزی است/مستند سازی فعالیت های هلال احمر باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد

تاریخ: 17.11.96
موضوع: اخبار کشور
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، ظهر امروز از نمایشگاه عکس 39 سال خدمات بشردوستانه جمعیت هلال احمر بازدید کرد و ثبت تاریخ خدمات بشردوستانه جمعیت هلال احمر به زبان تصویر را گویای غم، شادی، ایثار و فداکاری بسیار ارزشمند و ماندگار دانست.

ثبت تاریخ و حفظ تجربه ها نوعی خردورزی است/مستند سازی فعالیت های هلال احمر باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی پس از بازدید از نمایشگاه عکس 39 سال خدمات بشردوستانه جمعیت هلال احمر، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه، گفت: جمع آوری مستندات تاریخی از فعالیت های 39 ساله تاریخ امداد و نجات در جمعیت هلال احمر، در قالب تصاویری گویا از ایثار و فداکاری این نهاد مردمی می تواند اثر مثبتی در جذب نیروهای داوطلب در جمعیت هلال احمر داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، با اشاره به ثبت تاریخ در دو سبک نوشتاری و تصویری، افزود: ثبت تاریخ در قالب تصویر بسیار گویاتر و شفاف تر از نوشته هاست؛ چرا که عکس میتواند زوایا و جنبه های گوناگون واقعیت ها را به تصویر بکشد. 

حجت الاسلام و المسلمین معزی با تاکید بر حفظ و انتقال آثار و مستندات تصویری خاطرنشان کرد: حفظ تجربه ها نوعی از خردورزی است و انسان های خردمند به دنبال حفظ و انتشار آن ها خواهند بود.

وی تصریح کرد: ثبت وقایع و فعالیت های جمعیت هلال احمر به عنوان نهادی عام المنفعه باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد چرا که فعالیت های این نهاد بشردوست در تمامی حوادث از جمله امدادرسانی درکوه، برف، دریا، سیل و زلزله و حوادث گوناگون به درستی ثبت،حفظ و منقل شود.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به گویا بودن برخی از تصاویر زمان انقلاب و جنگ تحمیلی، افزود: تلاش عکاسان در ثبت لحظات تاریخی، همچون ورود امام خمینی(ره) به ایران، حضور مردم در میدان آزادی و دیگر عکس های به یادگار مانده از جنگ تحمیلی و ورود آزادگان سرافراز که بیانگر قدرت و ابهت این نظام مقدس است؛ نشان دهنده میزان تاثیر عکس ها در انتقال تاریخ به آیندگان می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی خاطر نشان کرد: تلاش های امدادگران جمعیت هلال احمر در حوادث و بحران ها و همچنین فعالیت های امدادی و بشردوستانه جوانان، داوطلبان و نجاتگران این جمعیت نیز باید به گونه ای زیبا مستند شود تا مفاهیم ارزشمند ایثار و جانفشانی به خوبی منتقل شده چرا که گاهی تاثیر مشاهده یک عکس با مفاهیم عمیق بسیار بیش تر از مطالعه ده کتاب است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر افزود: جریان های بزرگی همچون انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و حوادثی از جمله زلزله بم، زلزله رودبار، سیل و دیگر حوادث طبیعی و غیر طبیعی نیازمند اطلاع رسانی و گسترش مفاهیم ایثار و فداکاری هستند.

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان این نمایشگاه، از تلاش همه عکاسان و کسانیکه در ثبت این آثار تلاش کرده اند تقدیر کرد.

 

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 2323
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران