شکوه خدمت بی منت در هلال احمر مازندران

تاریخ: 16.02.98
موضوع: اخبار استان / اخبار شهرستانها / اخبار معاونت امداد و نجات / اخبار معاونت امور جوانان / اخبار معاونت داوطلبان / اخبار معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی / اخبار معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری
نام هلال احمر می تواند در جامعه برای افراد گوناگون یادآور خاطرات مختلفی باشد. عده ای آنرا ارگان پیشرو در ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح، بعضی ها تأمین كننده داروهای خاص و داروخانه های ویژه، گروهی ارائه دهنده خدمات توانبخشی و عده ای دیگر آنرا سازمانی حمایتی می شناسند. اما اینكه هلال احمر چه سازماني است، مأموریت ها، اهداف كلی، استراتژی ها و اركان سازمانی و گستره آن چگونه است، هنوز براي بسياري از شهروندان ناشناخته است...

شکوه خدمت بی منت در هلال احمر مازندران

«به بهانه هفته هلال احمر»

*کوروش غفاری چراتی /روابط عمومی هلال احمرمازندران

 نام هلال احمر می تواند در جامعه برای افراد گوناگون یادآور خاطرات مختلفی باشد. عده ای آنرا ارگان پیشرو در ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح، بعضی ها تأمین كننده داروهای خاص و داروخانه های ویژه، گروهی ارائه دهنده خدمات توانبخشی و عده ای دیگر آنرا سازمانی حمایتی می شناسند. اما اینكه هلال احمر چه سازماني است، مأموریت ها، اهداف كلی، استراتژی ها و اركان سازمانی و گستره آن چگونه است، هنوز براي بسياري از شهروندان ناشناخته است.

جمعیت هلال احمر ایران در طول تاریخ پر افتخار خود از روز آغازین تاکنون با پرچم سفید صلح در شاهراه انسانیت، سرافراز و پرتلاش نقش آفرین صحنه هایی با شکوه از فداکاری و ازخود گذشتگی بوده است. مستندسازي مجموعه ای از تلاش ها، موفقیت ها و خدماتی که جمعیت هلال احمر به آسیب دیدگان، دردمندان و بینوایان، ارائه کرده و بیان لحظه های با شکوه نوع دوستی و ایثار و تصویر نمودن چهره های متبسّم امدادگرانی که همواره آغوش پرمهر خود را به روی نیازمندان و مددجویان گشوده و نور زندگی را بر دل ناامیدان تابانده اند، کارآسانی نیست.

نگاهي به گستره فعاليت جمعيت هلال احمرمازندران بیانگر خدمات متنوع بخش هایی مانند امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، معاونت درمان و توانبخشی ،آموزش و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال است که با بهره گیری از دانش نظری و عملی وتوانایی های فنی موجب هرچه پربارتر شدن درخت تناور جمعیت هلال احمر در عرصه خدمت رساني شده اند.

«جمعيت هلال احمر مازندران» يكي از فعال ترين جمعيت هاي كشور محسوب مي شود كه به لحاظ ويژگيهاي خاص استان اعم از پذيرش ميليونها گردشگر و مسافر در ايام مختلف سال نظير نوروز و تابستان از يك سو و تعدد حوادث طبيعي و انساني از سوي ديگر، تقريبا بطور مداوم درتمام طول سال در آماده باش كامل به سر مي برد. قابليت و توانمندي ارائه خدمات امداد ونجات جمعيت هلال احمر مازندران باعث شده كه اين استان بعنوان «استان معين» براي كلان شهر تهران لحاظ شود.

آنچه مسلم است جمعيت هلال احمر استان مازندران بعنوان موسسه اي مردمي مي كوشد با استفاده از تمامي ظرفيت هاي موجود بويژه همت بلند نيكوكاران، خيران ،داوطلبان ،جوانان و امدادگران خستگي ناپذير، بر دامنه خدمت رساني به اقشارنيازمند بيافزايد و نيازمندان بيشتري را زير چتر حمايتي خود قرار دهد. در همين راستا استقرار كمپ هاي ويژه جمعيت هلال احمر استان مازندران در طول محورهاي مواصلاتي استان در ايام نوروز و خدمت رساني به بیش از 750هزار گردشگر ، اجراي سنگين ترين عمليات امدادي در طرح ملی کاهش غریق در تابستان گذشته ،اجراي طرح هاي ايمني و امداد و نجات جاده ای در فصول تابستان و زمستان ،استفاده از ظرفيت بالگرد امدادي ، اعزام كاروان هاي متعدد نيكوكاري و سلامت به مناطق محروم استان به همراه ارائه خدمات متنوع پزشكي، توانبخشي، مشاوره اي و به ويژه اجراي عمليات هاي متعدد وهمه روزه امداد ونجات ،حضور موثر در فرایند امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه ،خشکسالی استان سیستان و بلوچستان و همچنین امدادرسانی به متاثرین از سیلاب اخیر ،اجراي طرح ملي سلامت و ايمني مسافرين نوروزي با بهره گيري از ظرفيت عظيم و با نشاط جوانان ،و همچنين اجراي پروژه هاي متعدد داوطلبي با كمك خيرين و نيكوكاران نيك سيرت تنها بخشي از خدمات بي شائبه اي است كه مجموعه خدمتگزار جمعيت هلال احمر استان مازندران به شهروندان و ميهمانان استان ارائه مي دهند. آنچه مسلم است،نگاهي به شدت تغييرات و سرعت حوادث و نيازهاي روز افزون جوامع انساني به خدمات و كمك هاي اضطراري به وضوح نشان مي دهد كه نقش و جايگاه جمعيت هلال احمر تا چه ميزان حياتي و نجات بخش است كه البته اين وضعيت مايه مباهات و افتخار همه كساني است كه جمعيت هلال احمر را كانوني براي خدمت رساني بي منت به همنوعان برگزيده اند.

خلاصه كلام اينكه؛ خدمات هلال احمر مازندران، تجلی بارز در خشش انسانیت در روزهای سخت است و هلال احمري ها انسانهاي عاشقي هستند كه فارغ از هر عنوان مديريتي و پست سازماني تنها به مهرورزي و خدمت بي منت به همنوعان خود مي انديشند.آنان ياد گرفته اند كه مرد روزهاي سخت و لحظه هاي دشوار باشند و در روزهاي تقدير و تشكر هم اگر قرار باشد نامي از آنها برده شود در آخر صف بايستند!

«ما برای آینده فرزندان این مرز و بوم ،برای احساس بهار زندگی ،برای آرامش خانواده ها،از آهنگ های موزون طبیعت،از ترانه های زیبای خلقت،آموختیم که از خود بگذریم و برای دیگران باشیم،فرزندان ما ، دیگران فردای ما هستند»

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 36
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران