نجات 638 غریق در ساحل مازندران/ارائه خدمات درمان سرپایی به 3600نفر

تاریخ: 31.04.98
موضوع: اخبار استان / اخبار معاونت امداد و نجات
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نجات 638غریق در ساحل مازندران خبر داد.

نجات 638 غریق در ساحل مازندران/ارائه خدمات درمان سرپایی به 3600نفر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نجات 638غریق در ساحل مازندران خبر داد. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران دکتر مجتبی اکبری با اعلام استقرار بیش از یک‌هزار نجاتگر و ناجی غریق در 400 نقطه پرخطر ساحل استان گفت: تیم‌های امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در خرداد ماه سال جاری تا پایان تیر ماه موفق شدند 638 غریق را از امواج مرگبار خزر نجات دهند.

وی با اشاره به انتقال 36نفر به مراکزدرمانی افزود: در همین مدت ‌سه هزار و651 نفر نیز با مراجعه به پایگاه‌ها و پست های امداد و نجات ساحلی هلال احمر مازندران از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اجرای طرح کاهش غریق در ساحل مازندران را مهمترین برنامه عملیاتی هلال احمر استان در تابستان 98 برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی منطقه عملیاتی در سواحل مازندران و حدود400 نقطه حادثه‌خیز در طول 400کیلومتر ساحل استان ، تیم‌های نجات غریق و امداد ثابت و سیار موتوری برای امدادونجات و هشدار و پیشگری در نقاط پرخطر ساحل مازندران مستقر شده‌اند که این عملیات در حقیقت یکی از بزرگترین و مهمترین عملیاتهای امدادی در سطح کشور است که با مدیریت جمعیت هلال‌احمر استان، برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است.

دکتراکبری گفت: به منظور اجرای عملیات کاهش غریق در سواحل استان که از اوائل خرداد ماه سال جاری اجرایی شده است بیش از یکهزار نفر نجاتگر و ناجی غریق با بکارگیری انواع تجهیزات پیشرفته اعم از آمبولانس، موتورسیکلت، قایق نجات، جت اسکی، خودروهای نجات و خودروی پشتیبانی مشارکت فعال دارند. وی همچنین با اشاره به کاهش 20 درصدی تلفات جانی در سواحل مازندران در سال گذشته ، گفت: امسال با توجه به تجربیات گذشته در جهت به حداقل رساندن مغروقین حرکت می کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه فرصت دوباره زندگی به نجات یافتگان حوادث و سوانح مختلف به ویژه مغروقین در ساحل مازندران، محور تمامی اقدامات جمعیت هلال احمر در اجرای طرح امدادونجات ساحلی است افزود: در حال حاضر تمامی توان عملیاتی جمعیت هلال احمر استان مازندران بر محور کاهش غریق در ساحل متمرکز شده است.

دکتر اکبری با اشاره به تعطیلات تابستان و ورود شمار کثیری از مسافرین به استان و نوار ساحلی استان مازندران خاطرنشان کرد: درخواست موکد ما از همه هموطنان این است که برای حفظ جان خود به توصیه های امدادی توجه جدی داشته باشند و از حضور و شنا در مناطق پر خطر خودداری نمایند.

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 46
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران