دکتر اکبری در مجمع استانی باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمرمازندران: باشگاه خبرنگاران فرصتی برای استفاده بهینه از ظرفیت اصحاب رسانه به منظور ترویج اهداف هلال احمراست

تاریخ: 07.06.98
موضوع: اخبار استان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران، شبکه سازی در هلال احمر را امری مهم برشمرد و گفت: تشکیل شبکه خبرنگاران جزو برنامه ها و رویکردهای جدید در هلال احمر به شمار می رود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران، شبکه سازی در هلال احمر را امری مهم برشمرد و گفت: تشکیل شبکه خبرنگاران جزو برنامه ها و رویکردهای جدید در هلال احمر به شمار می رود. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران، دکترمجتبی اکبری در مجمع استانی باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر استان، شبکه سازی در فرایندهای هلال احمر را امری مهم برشمرد و گفت: تاکنون نسبت به راه اندازی شبکه پزشکان، معلمان،کارمندان و غیره در استان اقدام شده است.

دکتراکبری تصریح کرد: باشگاه خبرنگاران هلال احمر با اصول و اهدافی که هلال احمر دارد، می تواند اثربخش و تاثیرگذارباشد، از اینرو، باشگاه خبرنگاران جمعت هلال احمر در استان مازندران همزمان با شش استان دیگر در حال شکل گیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران، تشکیل خبرگزاری داوطلبان هلال احمر را در حوزه مدیریت بحران امری مهم برشمرد و گفت: حداقل در مازندران هر روز با حوادث و سوانح مختلف مواجه هستیم  که به جز مسئله امداد و نجات ، یکی از مهمترین اقدامات باید ترویج خودامدادی و دگرامدادی و توسعه آموزشهای مدیریت بحران باشد که استفاده از ظرفیت رسانه ها می تواند بسیار اثربخش باشد.

وی گفت: طبق آمار ۸۲ درصد ایرانی ها به شمال سفر می کنند و بیش از ۸۰ درصد آنها از دریا استفاده می کنند و وجود جاذبه هایی مانند قله دماوند و غیره، مازندران را با مسائل و بحران های متنوعی درگیر می کند.

دکتراکبری با بیان اینکه هلال احمر استان با عملیات های متفاوتی در دریا، جاده، کوهستان و جنگل و غیره مواجه است تصریح کرد: رتبه اول پاسخگویی و عملیات امدادی در کشور مربوط به مازندران است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران، آگاهی، ارزش و اهداف را مسئله ای بسیار تعیین کننده برشمرد و گفت:  حفظ و ارتقای کرامت انسان ها و کاهش آلام بشری بدون حد و مرز جزو ارزش های انسانی به شمار می رود که نقش رسانه ها و خبرنگاران در ترویج این اهداف انسانی بسیار با اهمیت است.وی گفت: باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال احمر فرصتی برای استفاده بهینه از ظرفیت خبرنگاران و اصحاب رسانه برای نقش آفرینی موثرتر در راستای اهداف هلال احمراست.

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 48
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران