مشارکت گسترده اعضای هلال احمرمازندران در برنامه های مقابله با کرونا

تاریخ: 25.12.98
موضوع: اخبار استان / اخبار شهرستانها / اخبار معاونت ها / اخبار معاونت امداد و نجات / اخبار معاونت امور جوانان / اخبار معاونت داوطلبان / اخبار معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی / اخبار معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری
مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از مشارکت گسترده اعضای این جمعیت دربرنامه های پیشگیری و مهار ویروس مرگبار کرونا دراستان خبرداد.

مشارکت گسترده اعضای هلال احمرمازندران در برنامه های مقابله با کرونا

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از مشارکت گسترده اعضای این جمعیت دربرنامه های پیشگیری  و مهار ویروس مرگبار کرونا دراستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرمازندران دکترمجتبی اکبری گفت:درراستای مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا، اعضای جمعیت هلال احمر استان در کنار سایر دستگاههای اجرایی نظیر دانشگاه علوم پزشکی ،برنامه ها و طرحهای متنوعی را با تکیه بر ظرفیت داوطلبان،خیرین،جوانان و امدادگران در دست اقدام دارند که ضد عفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی،تهیه و توزیع ماسک ،دستکش و مواد ضدعفونی کننده از جمله این اقدامات است.

وی افزود: جمعیت هلال احمرمازندران علی رغم مشارکت میدانی در فرایند تفکیک مبتلایان در مبادی ورودی این استان ،سعی دارد با تکیه بر روشهای ابتکاری و خلاقیتهای نوین نرم افزاری به تحقق موثر اهداف طرح ملی مهار کرونا کمک نماید.

دکتراکبری گفت: در همین راستا و با توجه به آسیب پذیری سالمندان در برابر تهدید کرونا ،طرحی با مشارکت جوانان جمعیت هلال احمراستان در دست اجرا می باشد که هدف نهایی آن ارائه اطلاعات لازم به جامعه سالمندان در رابطه با روشهای خودمراقبتی است. وی افزود:در قالب این طرح جوانان عضو هلال احمر با سالمندان استان تماس تلفنی برقرار نموده و ضمن توصیه آرامش و کاهش استرس،روشهای خود مراقبتی را به آنان آموزش می دهند . وی گفت: از آنجاییکه سالمندان از آسیب پذیرترین اقشار مورد تهدید ویروس کرونا هستند اجرای این طرح می تواند از دامنه آسیب پذیری آنان بکاهد و ضمن افزایش دانستنی های بهداشتی آنان ،باعث ارتقای منزلت اجتماعی این افراد شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد : یکی دیگر از طرحهای ابتکاری این جمعیت که این روزها با استفاده از ظرفیت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان  در دست اقدام است طرح ارتباط تلفنی با کادر درمانی بیمارستانها و مراکز درمانی استان بویژه پزشکان و پرستاران است .وی گفت: هدف این طرح ضمن تقدیر از تلاشهای ارزنده آنان، هم افزایی روانی و انتقال مراتب تقدیر شهروندان با کادر پرتلاش و ایثارگر بهداشت و درمان است.وی گفت: هدف نهایی این طرح ، تقویت عزم ملی در مقابله با ویروس مرگبار کرونا می باشد.

دکتر اکبری با تاکید بر این که طرحهای فوق منحصرا از طریق ارتباط تلفنی انجام می شود گفت: با توجه به ضرورت پرهیز از ارتباط فیزیکی در فرایند پیشگیری از گسترش ویروس کرونا ، هیچگونه ارتباط حضوری در اجرای این طرحها مدنظر نیست.

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 45
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران