برگزاری پدافند مانور غیر عامل در شهرستان بابلسر

تاریخ: 08.08.96
موضوع: اخبار شهرستانها / اخبار معاونت امداد و نجات / اخبار معاونت امور جوانان / اخبار معاونت داوطلبان / بابلسر
مانور پدافند غیرعامل توسط جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر با همکاری دستگاه‌های اجرایی این شهرستان  برگزار شد.

 علی روستایی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر پیش از ظهر امروز در حاشیه برگزاری مانور پدافند غیرعامل در مدرسه نمونه دولتی زنده یاد اطمینانی شهرستان بابلسر اظهار داشت: در هفته پدافند غیرعامل, با همکاری آموزش و پرورش, نیروی انتظامی, پلیس راهور, اورژانس, هلال احمر, آتش نشانی, آب و فاضلاب شهری, اداره برق , اداره گاز , مخابرات ,  و فرمانداری , مانور پدافند غیرعامل در مدرسه نمونه دولتی زنده یاد اطمینانی شهرستان بابلسر برگزار شد.

وی افزود: این مانور  با هدف آگاهی‌بخشی و دانش‌افزایی در حوزه دانش‌آموزی در زمینه خروج اضطراری, پناه‌گیری, اطفاء حریق, حمل مصدوم, کمک‌های اولیه و غیره برگزار گردید.

روستایی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 17  مدرسه برای آموزش کمک‌های اولیه ,فعالیت های امدادی,اطفاء حریق و غیره به جمعیت هلال‌احمر درخواست دادند و ما هر مدرسه‌ای که تقاضا کند این آموزش‌ها را برای دانش آموزان انجام می‌دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بابلسر  تاکید کرد: این مانور به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد که 18 نفر امدادگر و 3  نفر پرسنل حضور داشتند و انتقال مصدوم بعد از کمک‌های اولیه توسط امدادگران , با این نیروها و اورژانس انجام می‌شود.

روستایی یادآور شد: در این مانورها دانش آموزان یاد می‌گیرند که چگونه با پدافند غیرعامل مانند حوادث طبیعی و غیر طبیعی و دفاع غیر نظامی در برابر تهاجم دشمن داشته باشند.

وی به اهمیت جایگاه پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: پدافند غیرعامل همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و قوای سه گانه بوده است، به طوری که با وجود اینکه دشمنان در تلاش برای ایجاد شکاف بین مردم و مقام معظم رهبری و ارکان نظام بودند اما با تدابیر رهبر معظم انقلاب و دولت، تلاش برای جداسازی و فاصله بین مردم و ارکان نظام به نتیجه نرسیده است.

نویسنده: babolsar
نظرات: 0
بازدید: 595
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران