تاثیر اردوهای نشاط و امید در شکل‌گیری شخصیت جوانان

تاریخ: 02.06.96
موضوع: مصاحبه و گفتگو
یونس بهمنی، از اعضای جوان شرکت‌کننده در این اردوهاست که سال گذشته در شاخه آزاد، منتخب فعالیت‌های بشردوستی، کارهای گروهی و عکاسي بوده و در مسابقات ورزشی نیز مقام کسب کرده است.

تاثیر اردوهای نشاط و امید در شکل‌گیری شخصیت جوانان

یونس بهمنی، از اعضای جوان شرکت‌کننده در این اردوهاست که سال گذشته در شاخه آزاد، منتخب فعالیت‌های بشردوستی، کارهای گروهی و عکاسي بوده و در مسابقات ورزشی نیز مقام کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه در اردوهای نشاط و امید، کارگاه‌های مختلفی برگزار شده و در آن موضوعات مختلف اجتماعی مورد بحث و نظرخواهی قرار می‌گیرد، به این موضوع اشاره کرد که به عنوان نمونه در یکی از این کارگاه‌ها با محوریت رفتار اجتماعی اطراف خود و جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم،موضوعات مختلف، نقد و بررسی و تصمیمات صحیح در شرایط مختلف مطرح شد و مباحث این کارگاه تاحدی مفید بود که خود من با بهره‌گیری از برنامه‌ریزی‌های قابل طرح در این کارگاه توانستم بخشی از مسائل مربوط به زندگی خود را تغییر داده و اصلاح کنم.

وی بر این مهم اشاره می‌کند که اردوهای نشاط و امید، تاثیر مثبتي در شکل‌گیری شخصیت جوانان دارد و آن‌ها را اجتماع محور می‌کند تا در آینده، صلابت، ابتکار، خلاقیت و شور و نشاط را در زندگی سرلوحه کارهای خود قرار دهند و از سویی حضور استادان مجرب در کارگاه‌ها موجب می‌شد تا جوانان در بحث‌های مختلف به چالش کشیده شوند و از این طریق بر بسیاری از مشکلات و آسیب‌هایی که در جامعه پیش روی آن‌هاست، فايق شوند.

این جوان شرکت‌کننده در اردوهای نشاط و امید البته معتقد است که این اردوها ضعف‌هایی نیز دارند که البته در برخی از آن‌ها چون انتخاب فصل تابستان و نامناسب بودن شرایط آب و هوایی، شاید نتوان کاری کرداما برخی دیگر از موارد چون انتخاب فقط دبیران و اعضای شورای اجرایی، اعزام چندین باره برخی به اردو، موضوعات تکراری، ناهماهنگی در زمان برگزاری برنامه‌ها، برگزاری کارگاه‌های تکراری و ... را می‌توان با تدبیری تازه رفع کرد.

وی البته پیشنهادهايي برای بهره‌گیری بهتر از مباحث و برنامه‌های اردویی دارد؛مانند برگزاری کارگاه‌هایی با حضور جوانان موفق، تغییر مکان‌های برگزاری برنامه‌های تفریحی اردو و تکراری نبودن آن‌ها، چند مرحله‌ای کردن اردوها و افزایش سهمیه‌ها (مثلا اردو فقط یک‌بار در سال نباشد)، برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات فرهنگی، مسابقات پیامکی و یا تفریحات جانبی جذاب چون پختن غذاهای محلی و سنتی هر استان در فضای اردوگاه، میزبان شدن چند استان و مدیریت اردو از سوی خود اعضا با توجه به اساس استراتژی YES و رهبران آینده، آگاه‌سازی جوانان با اهداف چهارگانه هلال‌احمر و استراتژی ۲۰۲۰ و YES و ... که می‌تواند اردو را از حالت تکراری و همیشگی خارج کرده و جذابیت‌های جدیدی برای جوانان داشته باشد.

نویسنده: modir1
نظرات: 0
بازدید: 3684
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران