غلام غلامي ، معاون آموزش پژوهش و فناوری و رييس مركز علمي كاربردي جمعيت هلال احمر استان مازندران

نقش آموزش در نيل به اهداف سازماني

تاریخ: 10.08.96
موضوع: مصاحبه و گفتگو
یکی ازموثر ترین و مهمترین منابع سازمان، نیروی انسانی می باشد که اگر تربیت شده و توانا باشد می تواند آن را پویا ومنابع متنوع و فراوانی را فراهم نماید .

نقش آموزش در نيل به اهداف سازماني

یکی ازموثر ترین و مهمترین منابع سازمان، نیروی انسانی می باشد که اگر تربیت شده و توانا باشد می تواند آن را پویا ومنابع متنوع و فراوانی را فراهم نماید . رسيدن به اهداف سازمان بستگي به توانايي كاركنان در انجام وظايف محوله و انطباق با محيط دارد. اجراي آموزش و بهسازي نيروي انساني سبب مي‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغييرات سازماني و محيط، بطور مؤثر فعاليتهايشان را ادامه داده و بركارايي خود بيفزايند. بنابراين آموزش و بهسازي، كوشش مداوم و برنامه‌ريزي شده به وسيله مديريت براي بهبود سطوح شايستگي كاركنان و عملكرد سازماني است،

هرچه دانش و مهارت هاي كاركنان با نيازهاي جامعه و پيشرفت هاي علمي ، تغييرات فن آوري هماهنگي و انطباق بيشتري داشته باشد درجه اطمينان از موفقيت فرد و سازمان بالاتر مي رود . گاهي اوقات ، رشد فردي ، داشتن انگيزه ، تخصص و پرهيز از ايستايي، عامل اساسي نوجويي و كسب دانش مي شود . اساس بهسازي سازماني كه به  نام هاي ديگري مثل توسعه و بالندگي سازماني نيز خوانده شده بهسازي نيروي انساني است كه به صورت هاي مختلف در سازمان ها انجام مي شود.

همانطور که مستحضرید 2 عامل انگیزه ها و ابزاره از عوامل تشدید‌کننده‌ خلاقیت در سازمان هستند که اگر در هر سازمان به درستی مورد استفاده قرار گیرند می توانند تاثیر عمده بر جای گذارند.

با توجه به ماهیت و رسالت جمعیت هلال احمر ،آموزش های تاثیرگذار باید به منظور ایجاد روحیه  کار تیمی ، مبتنی بر کار گروهی و اجرای دوره های کارگاهی به دلیل فنی بودن فعالیت ها  باشد. تا توان امدادی افراد حاضر در دوره های آموزشی افزایش یابد، باید به این نکته توجه داشت که استفاده از شیوه های خلاقانه توسط مدرسان در تدریس و ایجاد اعتماد به نفس در فراگیران به همراه افزایش تمرکز در ایشان موجب کارآمدی امر آموزش  می گردد.

در این بین نباید از نقش مهارت آموزی به منظور پاسخگویی در عملیاتهای امداد و نجات نیز غافل بود. چرا که تمامی آموزش هایی که انجام می گیرد در حقیقت الگو و نمونه ای است از هزاران مدل آسیبی که ممکن است در سوانح و حوادث یک نجاتگر با آن مواجه شود .پس افراد موفق در عملیاتهای امدادی کسانی هستند که علاوه بر داشتن توان علمی دارای توانمندی مهارتی و عملی نیز باشند.

اجرای دوره های باز آموزی بصورت ادوراری به منظور تحکیم و حفظ آموخته ها نیز می تواند در افزایش آمادگی فراگیران نقش بسزایی داشته باشد .

با توجه به آنچه ذكر شد، مي‌توان عواملي را كه آموزش  در سازمان را ضروري ساخته است، به قرار ذيل دسته بندي كرد:

  • × سرعت فزاينده علوم بشري در تمام زمينه‌ها
  • × پيشرفت روز افزون تكنولوژي
  • × اصلاح عملكرد شغلي
  • × بهره‌وري كاهش حوادث كاري
  • × نيازهاي تخصصي و حرفه‌اي نيروي انساني

 

نویسنده: ravabet1
نظرات: 0
بازدید: 5133
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .

جمعیت هلال احمر استان مازندران

جمعیت هلال احمر استان مازندران